Centralnym punktem ekspozycji jest połowa makiety, która powstała po to, by perfekcyjnie zaplanować akustykę przyszłej głównej sali koncertowej. Została ona wykonana w skali 1:10 i jest wiernym odzwierciedleniem wnętrza, które pomieści prawie 1900 osób. Jednak nie tylko tam słuchacze będą mogli doświadczyć muzyki na żywo, bo projekt obejmuje także adaptację budynków, już teraz znajdujących się na terenie siedziby instytucji. Kształt przyszłego centrum muzycznego Sinfonii Varsovii będzie można zobaczyć w formie eksponowanych wizualizacji.
Wystawa nie tylko prezentuje plany na przyszłość, ale także pokazuje wydarzenia i ludzi, którzy tworzyli historię orkiestry. Na kalendarium będzie można prześledzić wybór wydarzeń, które w oczach osób związanych z Sinfonią Varsovią od samego początku, wydały się szczególnie ważne. Na mapie świata natomiast będzie można odbyć metaforyczną podróż do wszystkich miejsc, które orkiestra odwiedziła. Pokazany zostanie również wybór najważniejszych wydawnictw płytowych, które wywindowały pozycję orkiestry na światowym rynku muzycznym, dzięki współpracy z takimi artystami jak Martha Argerich, Witold Lutosławski czy Nigel Kennedy.
Na wystawie zostanie pokazana wielowymiarowa działalność Sinfonii Varsovii: jako organizatora festiwali (Szalone Dni Muzyki, Sinfonia Varsovia Swojemu Miastu) i inicjatora działań edukacyjnych i popularyzujących muzykę (Poranki na Grochowskiej, Akademia Sinfonia Varsovia).
Dalsze plany obejmują prezentowanie wystawy w innych lokalizacjach Warszawy, w tym w siedzibie Sinfonii Varsovii na Grochowskiej 272, gdzie będzie dostępna dla słuchaczy w czasie trwania letniego festiwalu Sinfonia Varsovia Swojemu Miastu.
Otwarcie wystawy plenerowej 29 kwietnia o godz. 12.00. Do 28 maja wystawę będzie można obejrzeć bezpłatnie w godzinach 8.00–20.00 od na Placu Defilad przed Pałacem Kultury i Nauki, od strony ul. Marszałkowskiej.